Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa 

Telefon-Fax / E-mail : +48 22 269 31 05 

 zgnszzpp@op.pl oraz cywile@nszzpp.pl

18 - 02 - 2016 - Uroczystość wręczenia Krzyży „Zasługi za Dzielność” oraz „Krzyży Zasługi” funkcjonariuszom PSP oraz Policji - źródło KG PSP

18 lutego 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych Krzyży „Zasługi za Dzielność” oraz „Krzyży Zasługi” funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Odznaczenia wyróżnionym wręczał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji „Srebrnym Krzyżem Zasługi” odznaczony został mł. bryg. Krzysztof Hetman, funkcjonariusz Komendy Głównej PSP, a „Brązowym Krzyżem Zasługi” – asp. sztab. Marek Garniewicz, funkcjonariusz w stanie spoczynku Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Zapraszam na film z wywiadem Prezesa Zarządu FUNDACJI SOLIDARNI - Markiem GARNIEWICZEM -  ( 2 min 12 sek. filmu )

Krzyżami „Zasługi za Dzielność”, nadawanymi przez Prezydenta RP, zostało uhonorowanych 2 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 policjantów. Mł. kpt. Mateusz Kozłowski z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, w czasie wolnym od służby, ryzykując własnym życiem i zdrowiem, uratował dwóch tonących mężczyzn, którzy walczyli z rwącymi i niebezpiecznymi nurtami Zalewu w Krasnobrodzie. Podjął próbę resuscytacji i uratował życie poszkodowanemu mężczyźnie. St. sekc. Krystian Paszek, ratownik kierowca z Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie, przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia i samodzielnie przystąpił do akcji ratowniczej. Bez założonego aparatu ochrony dróg oddechowych i specjalnego ubrania wyprowadził dwie osoby z płonącego mieszkania i udzielił im niezbędnej pomocy medycznej. Jego czyn spotkał się z wielkim uznaniem mieszkańców Mikołowa.

W uroczystości, oprócz wyróżnionych i ich bliskich, uczestniczył także komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski oraz p.o. komendant główny Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk. 

Krzyże "Zasługi za Dzielność" to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli - źródło KG PSP

 

Oglądaj też materiał filmowy na kanale MSWiA:

Dożywianie dzieci "Pajacyk"

pah pajacyk banner rectangle 300x250 1b

RSFirewall security for Joomla®

rsfirewall

ZW NSZZ Policjantów WLKP

9

WLKP ZW NSZZ PP

wlkp

Design by: www.diablodesign.eu